Město Kdyně
MěstoKdyně

Radniční mlýn

Jeden nejmenovaný internetový blog píše o tom, že ve Kdyni kdysi býval mlýn, přičemž dnes nám z něj zbyla už jen Mlýnská ulice. A tak se tento internetový mlýn rozhodl funkci bývalého mlýna plnit sám, a začal zase semílat…a to doslova! Páté přes deváté, bez znalosti zákonů a principů fungování veřejné správy. Tento mlýn semílá dohromady věci spolu zcela nesouvisející, navíc spolu se lživými informacemi, domněnkami a teoriemi mnohdy až konspiračními. Autor/ka „mlýnských článků“ čtenáři podsouvá nejrůznější barvité teorie a myšlenky, jejichž cíl je jediný – poškodit stávající vedení kdyňské radnice.

A proto jsme se rozhodli ve Kdyni „postavit“ ještě jeden mlýn – „RADNIČNÍ MLÝN“, kde budeme občany zcela otevřeně a pravdivě informovat o realizovaných či připravovaných projektech, ale i o běžných činnostech, kterými se vedení města i jeho zaměstnanci denně zabývají. Veškeré informace zde budeme zveřejňovat spolu s fotografiemi, účetními daty či jinými doprovodnými materiály, které jsou na rozdíl od „mlýnských“ zaručených informací, klepů a domněnek snadno ověřitelné.

Radniční mlýn je určen všem občanům města Kdyně, spádových obcí a samozřejmě i všem ostatním čtenářům těchto webových stránek z řad široké veřejnosti, kteří se o dění ve Kdyni a okolí zajímají a narážejí například na „mlýnské články“, které čtenáře vedou k nejrůznějším pochybnostem ve vztahu ke způsobu řízení města.

Starosta je spolu s ostatními členy vedení města připraven čelit jakékoliv kritice, která k výkonu každé veřejné funkce neodmyslitelně patří. Elementární slušností kultivované lidské společnosti je schopnost si o výtkách či kritice (nejen směrem k vedení města) popovídat spíše osobně, z očí do očí, nežli prostřednictvím sociálních sítí, kde se lidé často schovávají za smyšlené profily, které využívají k šíření dezinformací a nenávistných komentářů. Domluvte si proto schůzku se starostou či členy vedení města a přijďte si o problémech, které Vás zajímají osobně promluvit. K pochopení důvodů mnoha činností a opatření, realizovaných z pozice vedení města, je totiž nutná znalost celého kontextu problémů, který je v případě veřejné správy značně široký a zahrnuje celou řadu zákonných povinností. Zkrátka a dobře: „Nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá nebo jak je toto prezentováno někým bez znalosti principů fungování veřejné správy.“ …často s jediným cílem – poškodit stávající vedení kdyňské radnice.

Schůzku se starostou je možné si domluvit na tel. 379 413 511, příp. na e-mailu: hamrus@radnice.kdyne.cz či podatelna@radnice.kdyne.cz.

Nic se neděje bezdůvodně – dokonce ani demolice komínu

Nic se neděje bezdůvodně – dokonce ani demolice komínu

Datum: 26. 7. 2022

V červencovém vydání měsíčníku Rozhled byl publikován článek s názvem „Radnice chce zbourat historicky cenný přádelenský komín. Bezdůvodně!“ Rozhodli jsme se na tento článek reagovat a uvést důvody, které nás k rozhodnutí o demolici přádelenského komínu vedly:

stávající oprava oplechování

Havarijní stav kdyňské radniční věžičky

Datum: 3. 11. 2021

Mnozí občané se v uplynulých dnech všimli změn na oplechování věžičky kdyňské radnice, která je neodmyslitelným symbolem našeho města, a často se ptají, zda je věžička opravená. Radniční věž bohužel opravená není, je pouze „zalepená“.

instalace závěsů do velkého sálu Sokolovny Kdyně

Pokračování článku "Modrá hvězda zase (trochu) svítí" ze srpnového vydání Kdyňských listů

Datum: 11. 8. 2021

V první části článku, zveřejněném v srpnovém vydání Kdyňských listů, jsem čtenáře informovala o činnosti a náplni kulturního střediska, na tomto místě bych ráda vyjasnila některé nepravdy, které záměrně šíří lidé pod rouškou anonymity a hrdinného internetového útočení.

průběh sanace hlavní budovy MZŠ Kdyně - léto 2021

Sanace hlavní budovy Masarykovy základní školy Kdyně je v plném proudu

Datum: 11. 8. 2021

Stav budovy základní školy v ul. Komenského je diskutován již od doby nástupu nového vedení radnice. Mnozí možná čekali, že bude rekonstrukce školy hotová doslova mávnutím kouzelného proutku, zvláště pak, když byla součástí některých volebních programů.

reportáž TV ZAK

...jak je to s placenými reportážemi TV ZAK?

Datum: 22. 6. 2021

Nejmenovaný anonymní internetový blog v nedávné době kritizoval, že jsou peníze z městského rozpočtu „rozhazovány“ na placené reportáže TV ZAK.

zkouška schodolezu

Rekonstrukci cvičné školní kuchyňky doplní navíc pořízení schodolezu

Datum: 18. 5. 2021

V pondělí, 17. května 2021 proběhla v budově Masarykovy základní školy Kdyně za přítomnosti starosty města i ředitele školy ukázka funkčnosti schodolezu – mobilního zařízení, které pomáhá v přístupnosti bariérových budov osobám s hendikepem či se sníženou schopností zdolávat schody.

stávající stav vlhkosti v budově školy

První etapa rekonstrukce Masarykovy základní školy Kdyně

Datum: 12. 5. 2021

V minulých týdnech byl dokončen projekt sanace vlhkého zdiva Masarykovy základní školy Kdyně, který je pomyslným základním kamenem připravované komplexní rekonstrukce hlavní budovy Masarykovy základní školy Kdyně.

úklid skladových prostor radnice a archivu

Modernizace úřadu a úklid budovy radnice

Datum: 6. 5. 2021

Městský úřad Kdyně prochází v posledních dvou letech rozsáhlou modernizací, jak technického vybavení a kancelářského zázemí pro úředníky a další zaměstnance města, tak i na poli využívaných softwarových technologií.

znak města Kdyně

..jak je to doopravdy s „vybrakovanou“ městskou kasou?

Datum: 19. 4. 2021

Na internetových diskusích se v souvislosti s novým vedením kdyňské radnice často objevují oblíbená tvrzení o „vybrakované kase“.

znak města Kdyně

Provozní a mzdové náklady radnice

Datum: 19. 4. 2021

Některé internetové diskuse často polemizují o provozních a mzdových nákladech kdyňské radnice. Pisatel/ka anonymního blogu zde, stejně jako ve všech ostatních případech, čtenáři prezentuje jen vybranou část skutečností, a zcela bez dalších kontextů.

sanační práce v původním skladu

Sanace objektu radnice a rekonstrukce kancelářských prostor

Datum: 19. 4. 2021

V přízemních prostorech kdyňské radnice, které dříve sloužily jako sklad, nyní vznikají kanceláře Odboru správy nemovitostí MěÚ Kdyně, který v roce 2020 převzal agendu tzv. Bytservisu.

dlouhodobé podepření stropu přečerpávací stanice

Rekonstrukce střechy přečerpávací stanice Prapořiště

Datum: 19. 4. 2021

Během loňského září proběhla dlouho odkládaná oprava stropu a střechy čerpací stanice pitné vody Prapořiště. Stav stropu čerpací stanice byl natolik špatný, že musel být po celé ploše podepřen výdřevami a podbit prkny.

Město

Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikace

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

Překlad (translations)

Domažlický deník

Domažlický deník

Geoportál Misys-Web

Geoportál Misys-Web

KDYŇSKÉ LISTY

Kdyňské listy

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

ČEZ DISTRIBUCE Odstávky elektrické energie

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky


mapa