Obsah

Zprávy

Český rozhlas Plzeň, živé zpravodajství

Český rozhlas Plzeň, živé zpravodajství celý text

ostatní | 6. 5. 2016 | Autor: Mgr. Dagmar Bauerová

Kudy cesta nevede, anebo jen do nebe

Procházka po chodníku nejen v obci Hluboká je nebezpečná sama o sobě. Provoz na hlavním průtahu houstne, kamionů přibývá a těch, které dodržují rychlost, abys pohledal. S úpravou státní silnice sice přibylo chodníků, ale také obrubníků. Kontakt mezi lidmi a vozidly je tím pádem ještě těsnější. Rozjeté kamiony dnes bez nadsázky lízají chodcům ramena.
Pěší mají přitom jen jakous takous útěchu: že se nacházejí v relativně bezpečné zóně, to znamená na chodníku. Avšak i tuto jedinou výhodu a ochranu jim seberou řidiči, kteří na už tak ošemetný chodník bezohledně zaparkují svá auta. A pěkně podélně, aby zařezávala, aby mezi plotem a silnicí nezbyla ani mezírka.
Tomu, kdo jde po chodníku, tedy nezbyde nic jiného, než se s velkým rizikem vydat na frekventovanou hlavní silnici. Připomínám, jde o hlavní tah, po kterém se vozidla řítí z kopce dolů, a ono než takovou překážku obejdete, chvilku trvá. Nehledě na to, že tlačíte kočárek, to musíte kromě odvahy vykazovat i dobré manipulační schopnosti. Pardon, to není odvaha, to je hazard se smrtí!
Majitelů, kteří potřebují svá auta kontrolovat přímo na chodníku pod oknem, byl o Velikonocích celý zástup. Z donucení tak mezi rozjetými automobily kličkovala babička s kočárkem, stará paní o berlích, maminky s dětmi, skupinka koledníků, prostě každý, kdo tudy šel.
Zázrakem se tentokrát nikomu z nich nic nestalo. Nedávno ale z výše uvedeného důvodu těsně u vozovky upadla stará paní s nákupem.
Vzhledem k tomu, že auta na chodníku stát zkrátka a dobře nesmí, prosíme jejich majitele o zvážení, zda je skutečně nutné tento dopravní přestupek páchat? Vždyť ohrožujete své sousedy, dnes a denně je vystavujete smrtelnému nebezpečí. Že to nevadí státní policii, přece ještě nemusí znamenat, že to nevadí vám? Nehledě na to, že zaparkovaná auta na chodníku brání ve výhledu těm, kteří na hlavní tah vyjíždějí z postranních ulic. Ona sama o sobě je to možná prkotina, ale v tomhle případě vaše porušení zákona může způsobit tragédii, která s nejvyšší pravděpodobností bude někoho stát život.
Sylva Heidlerová celý text

ostatní | 11. 4. 2016 | Autor: Mgr. Dagmar Bauerová
#

Služba mojeiD na naších stránkách!

Služba mojeiD na naších stránkách! celý text

ostatní | 12. 5. 2015 | Autor: Mgr. Dagmar Bauerová

Tisková zpráva bazén

častečné prominutí odvodu za údajné porušení rozpočtové kázně celý text

ostatní | 14. 8. 2014 | Autor: Mgr. Dagmar Bauerová

Nové číslo Šumavského výletníku 05/2014

Aktuální číslo časopisu ke stažení. celý text

ostatní | 5. 5. 2014 | Autor: Mgr. Dagmar Bauerová